Nehnuteľnosti v Alanyi

Alanya sa nachádza v stredomorskom regióne v provincii Antalya. Poloha Alanye je veľmi výhodná vzhľadom k blízkosti dvoch letísk: medzinárodné letisko v Antalyi je približne 90 minút cesty a letisko Gazipasa je v menšej vzdialenosti len 30 minút cesty. Antalya aj Gazipasa prevádzkujú ako domáce, tak aj medzinárodné lety, takže je jednoduché sa do Alanye dostať, najčastejšie letiskovými transférmi.

Supermoderné apartmány na predaj v Alanyi € 70.000

Apartmány a dvojpodlažné penthousy na predaj sa nachádzajú v Mahmutlari/Alanya, blízko piesočnatej pláže, nádherného pohoria Taurus a parkov plných zelene.

location_on
Alanya
hotel
1+1,3+1
hot_tub
1,2
zoom_out_map
652,2122
Prekrásny 3-izbový dvojpodlažný apartmán v Alanyi € 250.000

Ultramoderný, plne zariadený 3-izbový dvojpodlažný apartmán na predaj sa nachádza v pokojnej časti Kestel/Alanya, len 200 m od nádhernej piesočnatej pláže.

location_on
Alanya
hotel
2+1
hot_tub
2
zoom_out_map
153
Štýlové apartmány s výhľadom na more v Alanyi € 69.000

Štýlové apartmány s výhľadom na more sú postavené na jednej z posledných voľných plôch priamo pri pláži v regióne Alanya, v zelenom prostredí Kestelu.

location_on
Alanya
hotel
1+1
hot_tub
1
zoom_out_map
62
Príjemný 2-izbový apartmán na predaj v Alanyi € 75.000

Príjemný 2-izbový apartmán na predaj sa nachádza v populárnej časti Mahmutlar/Alanya. Apartmán za výhodnú cenu je situovaný v blízkosti zlatistej piesočnatej pláže.

location_on
Alanya
hotel
1+1
hot_tub
1
zoom_out_map
79
Krásny 2-izbový apartmán na prenájom v Alanyi € 250

Útulný 2-izbový apartmán na prenájom na najvyššom poschodí s nádherným výhľadom na more zo súkromnej terasy, len 20 m od Kleopatrinej pláže s jemným pieskom.

location_on
Alanya
hotel
1+1
hot_tub
0
zoom_out_map
0
Štýlový 2-izbový apartmán v Crystal Garden v Alanyi € 71.000

2-izbový apartmán v Cikcilli, v Alanyi, bazén, masážna miestnosť, sauna, fitness centrumŠtýlový 2-izbový apartmán v Crystal Garden v jedinečnom prostredí Cikcilli/Alanya ponúka luxusné vybavenie a pohodlie s krásne upravenou záhradou.

location_on
Alanya
hotel
1+1,2+1
hot_tub
1,0
zoom_out_map
662,02
Apartmány v pôvabnej prírode v Alanyi € 80.000

Apartmány na predaj, situované v útulnom Kargicaku/Alanya, ponúkajú výhľad na zlatistú pláž a prekrásne prostedie s horami, borovicovými lesmi a pešími chodníkmi.

location_on
Alanya
hotel
1+1,4+1
hot_tub
1,0
zoom_out_map
712,02
Apartmány na predaj v Orion City II v Alanyi € 92.000

Rezidencia Orion City II, situovaná 500 m od pláže Fugla Bay s jemným pieskom v Avsallari/Alanya, ponúka priestranné, vysokokvalitné apartmány rôznych veľkostí.

location_on
Alanya
hotel
2+1
hot_tub
1
zoom_out_map
90
Priestranné záhradné dvojpodlažné apartmány v Alanyi € 210.000

Priestranné záhradné dvojpodlažné apartmány v Kargicaku/Alanya. Luxusné 3 alebo 4-izbové apartmány s výhľadom na more majú priamy vstup k bazénu.

location_on
Alanya
hotel
2+1,3+1
hot_tub
2,3
zoom_out_map
1552,1952
Rodinné apartmány na predaj v Alanyi € 61.000

Rodinné apartmány na predaj sú situované v tichom a kľudnom prostredí Tosmuru/Alanya s krásnou prírodou plnou zelene a pohorím Taurus.

location_on
Alanya
hotel
1+1,2+1
hot_tub
1,1
zoom_out_map
702,02
Apartmány v populárnej lokalite v Alanyi € 97.500

Apartmány na predaj v populírnej lokalite v prímorskom rezorte Oba/Alanya, predstavujú modern bývanie blízko nádhernej piesočnatej pláže a pešej promenády.

location_on
Alanya
hotel
2+1,3+1
hot_tub
1,2
zoom_out_map
1202,02
Apartmány s rozumnými cenami v Alanyi € 56.000

Apartmány Sky Blue rezidencii v Mahmutlari/Alanya, len pár metrov chôdze k zlatistej piesočnatej pláži, ponúkajú pohodlné a modern bývanie za rozumné ceny.

location_on
Alanya
hotel
1+0,4+1
hot_tub
1,3
zoom_out_map
482,1602

Alanya ako turistická destinácia

Alanya sa stala jednou z najvyhľadávanejších turistických destinácií Turecka. Situovaná je medzi Stredozemným morom a pohorím Taurus. Ponúka výborné stredomorské podnebie s dlhými horúcimi letami a miernymi daždivými zimami, krásne pláže s najznámejšou Kleopatrinou plážou, milých a priateľských ľudí, povestný nočný život s mnohými reštauráciami, barmi a diskotékami. Alanya je známa údolím Dim, nádherným miestom v prírode, ktoré láka mnohých turistov. Táto oblasť je plná reštaurácií popri rieke, kde si ľudia môžu užívať relaxačný zvuk tečúcej vody z nádhernej rieky Dim.

Toto je pár dôvodov, prečo sa Alanya stala jednou z najžiadanejších lokalít v Turecku pre kúpu nehnuteľnosti. Veľa cudzincov tu vlastní apartmány a vily či domy a trávi tu dlhé dovolenky, niektorí z nich sa trvalo do Alanye presťahovali a žijú tu.

Životné náklady v Alanyi

Živost cudzincov v Alanyi je výborný. Ceny nehnuteľností na predaj v Alanyi sú rozumné a životné náklady sú nízke. Samozrejme, všetko záleží od polohy a veľkosti apartmánu či vily. Mesačné a ročné náklady v regióne Alanya nie sú vysoké, účty za vodu a elektrinu chodia každý mesiac a cena je približne 100-140 Eur mesačne. Ak si vyberiete apartmán v rezidencii, mesačne pribúda k týmto účtom aj mesačný poplatok za údržbu komplexu, ktorý zahŕňa čistenie bazéna či elektrický generátor v prípade výpadkov elektrickej energie a cena je približne 50 Eur.

Výborný príjem z prenájmu v Alanyi

Ak sa rozhodnete pre kúpu nehnuteľnosti v Alanyi, môžete očakávať veľmi dobrú návratnosť investície. Hodnota nehnuteľností sa každým rokom zväčšuje, v posledných rokoch trh s nehnuteľnosťami zaznamenal nárast o 20-25%. Veľa ľudí využíva svoje domy len na doolenkový účel, čo znamená, že nehnuteľnosť je po väčšinu roka prázdna. Mnoho ľudí sa sa rozhodlo svoje apartmány či vily prenajať a získať tak návrat zo svojej investície. Toto je jeden z mnohých dôvodov, prečo si kúpiť nehnuteľnosť v Alanyi. Príjem z prenájmu apartmánov a domov je v tejto oblasti celkom vysoký a možnosť prenájmu nehnuteľností je tu po celý rok.

Lokality nehnuteľností v regióne Alanya

V regióne Alanya je mnoho rôznych a jedinečných miest s veľkou škálou nehnuteľností na predaj na výber. Veľa ľudí miluje život v známom centre Alanye, kde sú v blízkosti všetkého, čo potrebujú. Hlavná ulica je plná reštaurácií, obchodov, kaviarní a trhov a je len pár minút chôdze vzdialená od prístavu v Alanyi s loďami a nočným životom. „Červená veža“ v oblasti prístavu je jednou z najhlavnejších atrakcií, ktoré Alanya ponúka. Ďalším zaujímavým miestom je hrad v Alanyi a jeho ruiny na kopci, odkiaľ majú turisti nádherný výhľad na celú Alanyu. Apartmány na predaj sú situované v blízkosti pláže a centra mesta Alanya.

Alanya pozostáva z viacerých častí a štvrtí. Najbližšie k centru Alanye je Cikcilli. Cikcilli je útulná a kľudná časť, v blízkosti centra Alanye, väčších obchodných stredísk a pláže. Táto časť je obľúbená najmä u cudzincov, ktorí sa v poslednej dobe častejšie rozhodujú pre investíciu a kúpu apartmánu v Cikcilli, najmä pre dovolenkové využitie.

Ďalšou známou časťou Alanye je Oba. Oba sa nachádza v pokojnom a tichom prostredí, ktoré mnoho cudzincov preferuje. V tejto štvrti je vybudovaných veľa veľkých komplexov, kde si ľudia môžu užívať všetko vybavenie. Oba je vhodná pre ľudí, ktorí chcú žiť na tichom mieste, ale taktiež nechcú byť ďaleko od všetkého, čo potrebujú pre život. Oba ponúka krásne apartmány na predaj v rezidenčných komplexoch za rozumné ceny.

Tosmur je ďalšou časťou Alanye, priamo za oblasťou Oba. Tosmur taktiež ponúka svojim obyvateľom tiché prostredie, krásnu prírodu s údolím Dim, ktoré je v blízkosti. Ceny nehnuteľností v Tosmure sú dostupné pre všetky druhy rozpočtov. Ceny sú nižšie predovšetkým kvôli väčšej vzdialenosti od centra Alanye.

Kestel je pokojná oblasť Alanye ponúkajúca nádherné okolie, piesočnatú pláž a veľa luxusných komplexov pre ľudí, ktorí si chcú užiť svoju dovolenku v kľudnom prostredí či žiť na tichom mieste. V tejto časti je momentálne vo výstavbe viacero nových rezidenčných budov. Hoci Kestel nebol v minulosti veľmi populárny, momentálne sa táto skutočnosť mení a Kestel sa stáva jedným z najobľúbenejších miest pre kúpu nehnuteľnosti v Alanyi.

Mahmutlar je známe dovolenkové stredisko najmä pre svoje príjemné ulice s mnohými reštauráciami. Pre ľudí, ktorí si nemôžu dovoliť bývať v centre Alanye je Mahmutlar výhodným miestom pre investíciu v podobe kúpy nehnuteľnosti za výborné ceny.

Na ceste z Alanye do Antalye môžete nájsť ďalšie strediská, ktoré pomohli tejto oblasti s cestovným ruchom. Konakli je najbližšou časťou k Alanyi a ponúka dobré ceny apartmánov a víl na predaj najčastejšie v blízkosti pláže.

Mnoho cudzincov kupuje nehnuteľnosti v Avsallari. Táto oblasť ponúka vynikajúce ceny apartmánov a víl v kombinácii s prekrásnou prírodou a tichým okolím. Pre tých, ktorí by chceli byť blízko úžasnej piesočnatej pláže a neočakávajú rušný nočný život je Avsallar perfektný.

Región Alanye neponúka len rezidenčné komplexy s apartmánmi a penthousmi na predaj, ale taktiež nádherné vily v Tepe či Kargicaku. Nehnuteľnosti na predaj v rozumných cenách sú situované v úžasnom pohorí Taurus a poskytujú neuveriteľný výhľad na Alanyu, more a hory. Veľa cudzincov sa rozhodlo pre kúpu nehnuteľnosti v tejto oblasti, aby si mohli užiť bývanie v prírode, ďaleko od stresu mesta.

Kúpa nehnuteľnosti v Alanyi je skvelé rozhodnutie

Alanya so všetkými svojimi časťami ponúka úžasný život na Tureckej riviére. Alanya poskytuje apartmány a vily na predaj pre každý rozpočet a vkus. Či už rušné centrum alebo pokojnejšie časti s nádhernou prírodou, Alanya vie ponúknuť oveľa viac. Ako sme už spomínali, návratnosť investícií, výborný život v blízkosti mora a dostupné ceny apartmánov a víl je len pár z mnohých dôvodov, prečo sa rozhodnúť pre kúpu nehnuteľnosti v Alanyi.

Realitná kancelária Summer Home Vám pomôže vybrať apartmán alebo vilu/dom v Alanyi!